Időjárás

A Ványai lányok lendülete tavasszal is megmaradt

A békéscsabai Mester Klubban szombaton délután megkezdődtek a megyei női műfüves futsal bajnokság tavaszi küzdelmei. Négy csapat vívott körmérkőzést, miután a Szentetornya szabadnapos volt, a földváriak pedig jelezték, hogy megfelelő létszám híján kiszállnak a pontvadászatból. A visszalépő együttes őszi eredményeit törölték, de mindez az összetett pontverseny állását nem befolyásolta, inkább csak a góllövőlistát módosította, hiszen az ellenük szerzett találatok is érvényüket veszítették.

A nyúlfarknyi negyedik játéknap a ványai lányok sikerével zárult, akik egységes csapatjátékkal és Furka Júlia gólerősségével mindhárom találkozójukat megnyerték. Barna Sándor tanítványai az összetettben is élre álltak a hibátlan teljesítményüknek köszönhetően.

Mögöttük az apácaiak végeztek, akiknél Nánási Ilona találta meg a góllövőcipőjét, hiszen a sorsdöntő meccsen éppen az ő találatával múlták felül a hasonló erőt képviselő sámsoniakat. Ismeretes, hogy a csapatok a mérkőzések után járó pontokat csak a napi sorrend eldöntéséhez használják, azt követően azonban a torna végeredménye alapján kapott pontmennyiséget viszik magukkal és halmozzák. A napot legjobban teljesítő együttes jutalma 6, a másodiké 4, a harmadiké 3, a negyediké pedig 2 pont. A folytatás egyeztetés alatt áll.

A negyedik forduló eredményei:

Csanádapácai EFC–Békéssámsoni SK 1–0, gól: Nánási Ilona. Békéscsabai NLSC–Dévaványai SE 1–5, gól: Sovány Liza, ill. Furka Júlia 3, Bereczki Dorina. Dévaványai SE–Csanádapáca 3–0, gól: Bereczki Dorina, Tóth Noémi, ill. Nánási Ilona. Békéssámsoni SK–Békéscsabai NLSC 6–0, gól: Hegedűs Nauzika 2, Thielicke Kíra 2, Fári Bettina 2. Csanádapácai EFC–Békéscsabai NLSC 6–0, gól: Nánási Ilona 3, Horváth Tímea, Börcsök Mária, Bozsó Annabella. Békéssámsoni SK–Dévaványai SE 1–3, gól: Fári Bettina, ill. Furka Júlia 3.

A negyedik forduló végeredménye:

1. Dévaványai SE 9 pont (11–2), 2. Csanádapácai EFC 6 (7–3), 3. Békéssámsoni SK 3 (7–6), 4. Békéscsabai NLSC 0 (1–17). A bajnokság állása: 1. Dévaványai SE 18 pont (3 torna), 2. Szentetornyai Amazonok NLSE 14 (3), 3. Békéssámsoni SK 12 (4), 4. Csanádapácai EFC 10 (3), 5. Békéscsabai NLSC 4 (4).

A góllövőlista állása

20 gólos: Furka Júlia (Dévaványa). 11 gólos: Thielicke Kíra (Békéssámson). 9 gólos: Zvolenszky Kata (Szentetornya). 7 gólos: Hegedűs Nauzika (Békéssámson). 6 gólos: Fári Bettina (Békéssámson). 5 gólos: Groska Adrienn (Szentetornya), Nánási Ilona (Csanádapáca), Pengő Erika (Dévaványa). 3 gólos: Tóth Noémi (Dévaványai SE). 2 gólos: Bereczki Dorina (Dévaványa), Börcsök Mária (Csanádapáca), Bozsó Annabella (Csanádapáca), Horváth Renáta (Szentetornya), Polyák Lenke (Dévaványa), Sovány Liza (Békéscsaba), Szlopóczki Nikoletta (Szentetornya), Szokolai Szabina (Dévaványa). 1 gólos: Herczeg Mária (Békéscsaba), Horváth Tímea (Csanádapáca), Kiss Viktória (Csanádapáca), Mátyus Viktória (Csanádapáca), Tóth Vivien (Csanádapáca), Zvolenszki Vivien (Szentetornya).